Czym się kierować wybierając błotniki rowerowe?

błotniki rowerowe

Dobrze dobrane błotniki rowerowe to podstawa, dzięki temu nie wrócimy do domu brudni i przemoczeni. Chociaż nie każdy rowerzysta będzie chciał mieć na wyposażeniu błotniki, to w przypadku jazdy typowo rekreacyjnej bez wątpienia się przydarzą. Jakie błotniki wybrać? Jakie elementy należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup błotników?

Jakie są rodzaje błotników rowerowych?

Błotniki do roweru są różne i można je podzielić ze względu na konstrukcję, materiał wykonania oraz montaż. Po pierwsze trzeba rozróżnić błotniki do rowerów miejskich i turystycznych, które najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Takie błotniki mają mocowania do przedniego widelca i tylnych widełek, a także do zacisków koła, dzięki temu błotnik jest sztywny i stabilny.
Błotniki do rowerów mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, stali, mogą być też karbonowe. Ważne jest to, żeby dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Nie w każdym rowerze błotniki się sprawdzą, na przykład w rowerach przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych będą zbędnym obciążeniem.

błotniki rowerowe

Dlaczego warto mieć błotniki?

Błotniki to w niektórych przypadkach najlepsze rozwiązanie, gdyż chronią nas przed wodą wydobywającą się spod kół oraz przed błotem. Gdy wybieramy się w długą trasę, błotniki mogą okazać się przydatnym elementem i warto w nie zainwestować. Przed ich zakupem warto wziąć pod uwagę rozmiar kół, a także rozmieszczenie otworów montażowych błotników oraz ich wagę (https://www.dobrerowery.pl/blotniki-rowerowe). Na rynku obecnie dostępne są błotniki mocowane na szybkozłączki, które można zamontować samodzielnie bez specjalnych narzędzi.

Odpowiednie akcesoria rowerowe sprawią, że jazda na rowerze będzie jeszcze bardziej przyjemna i komfortowa. Warto wybierać spośród akcesoriów wysokiej jakości, które będą solidne i posłużą na długi czas.

Related Post