Rowery MTB XC idealne dla sportowców

rower górski

Co prawda wielu z nas na co dzień porusza się rowerem miejskim, ale do dalszych oraz bardziej ekstremalnych wypadów za miasto czasem przydaje się bardziej zaawansowany jednoślad. Doskonałym wyborem jest rower MTB XC. Czym charakteryzuje się ten jednoślad?

Rowery XC idealne to jazdy po górskich terenach

Obecnie jednoślady te są oferowane w bardzo bogatej ofercie. Niezwykle ciekawie prezentują się modele przeznaczone do jazdy po nierównych terenach. Rowery te zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o jeździe po górach szlakach oraz leśnych bezdrożach.

Wszystkie rowery MTB przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach są wykonane z najwyższą precyzją oraz z dbałością o każdy istotny szczegół. Charakteryzują się one tym, że są wykonane z bardzo lekkich oraz wytrzymałych komponentów. Wiele z nich potrafi zaskoczyć niejednego klienta nie tylko pięknym wyglądem, lecz także bardzo atrakcyjna ceną.

Czym charakteryzują się współczesne rowery MTB?

Współczesne jednoślady XC w dużym stopniu różnią się od tych, które były produkowane jeszcze kilkanaście alt temu. Dziś poszczególne trasy wyścigowe są coraz bardziej wymagające, co stawia zupełnie nowe wyzwania przed producentami. Współczesne modele rowerów hardtail diametralnie różnią się od tych, które były niegdyś spotykane na wysokiej jakości imprezach wyścigowych. Charakteryzują się one tym, że są bardziej precyzyjne w prowadzeniu oraz posiadają agresywną geometrię.

Rowery XC

Poszczególne modele są dostępne w różnych rozmiarach a konstrukcja wielu z nich jest wykonana z włókna węglowego oraz lekkiego aluminium.

Related Post