Rowery crossowe męskie – dlaczego ich popularność wzrasta?

rowery crossowe męskie

Jazda na rowerze to aktywność zyskująca na popularności. Przybywa sportowców, którzy szukają rowerów bardziej specjalistycznych do jazdy ekstremalnej lub na szosie. Najbardziej jednak wzrasta ilość użytkowników, których interesuje rower uniwersalny. Takie właśnie są rowery crossowe, które przejmują miejsce znanych w latach 90-tych rowerów górskich. Cechą charakterystyczną jest wszechstronność. Rower taki łączy w sobie atrybuty roweru górskiego, szosowego i trekkingowego.

Rowery crossowe na każdy teren

Najbardziej cenioną ich cechą jest to, że sprawdzają się w różnych w warunkach. Coraz bardziej zatłoczone miasta wymuszają wręcz korzystanie z jednośladów. Poza tym więcej osób interesuje się sportem. Wybierając rowery crossowe męskie w DobreRowery.pl, zyskuje się szybki środek lokomocji, którym można dojechać w każde miejsce. Poza tym rowery te są lekkie, ponieważ są wykonane z aluminium. Dzięki swojej konstrukcji sprawdzą się zarówno na asfalcie jak też na drogach polnych i leśnych.

rowery crossowe męskie

Na co zwrócić uwagę, wybierając rowery crossowe?

O ile ten typ jednośladów uważany jest za uniwersalny, to jednak wybierając rowery crossowe męskie, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników i dlatego trzeba odpowiednio wybrać:

  • amortyzatory
  • hamulce
  • rozmiar opon

Dużo zależy od tego, czy rower częściej będzie używany w terenie, czy też w warunkach miejskich. Zwykle, jeśli ktoś zainteresuje się już rowerami crossowymi męskimi, to montowane w nich amortyzatory posiadają skok 50-63mm. Natomiast hamulce, w zasadzie zawsze godne polecenia, to typ V-brake. Popularne są także hamulce tarczowe hydrauliczne. Nie można też zapomnieć o wielkości kół. W rowerach crossowych stosuje się koła 28 cali, które mają szerokość do 2 cali. Taki rozmiar gwarantuje lepszy napęd, mniej odczuwalne nierówności na drodze i swobodniejsze podjeżdżanie pod górę.

Related Post