Ludzie, którzy z kolarstwem nie mają za wiele wspólnego są w stanie powiedzieć, że poszczególne rowery różnią się między sobą co najwyżej kolorem albo wielkością. Jest to stwierdzenie daleko odbiegające od prawdy. Rowery różnią się między sobą i to bardzo – i to nie tylko w typach ale również i wewnątrz danej klasyfikacji. Doskonałym przykładem mogą być chociażby rowery szosowe.
Różnice widoczne na pierwszy rzut oka
Jeżeli chodzi o rower szosowy, to już po kilku spojrzeniach na dany model można przynajmniej wstępnie ocenić jego wartość. W przypadku sprzętu tego rodzaju ogromne znaczenie ma waga. Im rama roweru jest lżejsza, tym cały sprzęt będzie droższy. Różnice widać także w budowie chociażby kierownicy – bardziej profesjonalny sprzęt będzie miał inaczej wyprofilowane rogi. Sprawdź – https://www.dobrerowery.pl/szosowe-2.
Szczegóły mają znaczenie
Wybierając konkretny model roweru nie warto przywiązywać się zanadto tylko i wyłącznie do tego, co widać na pierwszy rzut oka. Ogromne znaczenie dla osiąganych w przyszłości wyników sportowych mają detale, takie jak chociażby klasa przerzutek czy jakość wykonania piasty rowerowej. Warto pamiętać o tym, że rower szosowy kupuje się zazwyczaj z przeznaczeniem do intensywnych treningów lub do startu w zawodach. Nie ma co oszczędzać – kupując sprzęt na najtańszych podzespołach, trzeba będzie w niego nieustannie inwestować, aby nadawał się do jazdy – w przeciwnym razie awaria będzie goniła awarię.