Odpowiednio dobrana koszulka i spodenki – niezbędne podczas jazdy na rowerze

odziez rowerowa

Jazda na rowerze ma być przyjemna i komfortowa. Kiedy na rower wsiadamy dosyć często, bo uwielbiamy wycieczki rowerowe lub jazdę na długich dystansach to specjalna odzież rowerowa będzie niezbędna.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież rowerową?

Powodów jest kilka, a najważniejszy z nich jest taki, że dzięki odpowiednio dobranej odzieży rowerowej jazda jest wygodniejsza i przyjemniejsza. Odzież zapewnia nam odpowiednią termoregulację znacznie zwiększając komfort jazdy. Jest właściwie dopasowana, lekka i nie krepująca ruchów. Ponadto odzież rowerowa (https://www.dobrerowery.pl/odziez) wykazuje właściwości bakteriostatyczne – zapobiega wystąpieniu alergii i znacznie ogranicza nieprzyjemne zapachy.odziez rowerowa

Koszulka i spodenki rowerowe – istotne cechy

Zarówno koszulka, jak i spodenki powinny być właściwie dopasowane. Muszą być elastyczne by właściwie przylegać do ciała, Dobrze jeśli posiadają elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Istotny jest również materiał, z którego odzież rowerowa jest wykonana. Im więcej elastyny tym lepiej, bo to ona zapewnia uczucie tzw. „drugiej skóry”.

Szwy w koszulce i spodenkach powinny być płaskie i nieodczuwalne, wewnętrzne. Podgumowane brzegi nogawek i spodu koszulki zapewnią lepsze przyleganie.

Przydatna jest w koszulce kieszonkę na plecach na drobiazg. A zamek błyskawiczny nie powinien ocierać szyi – warto to sprawdzić.

Na dłuższe dystanse mogą przydać się spodenki z wkładką – tak zwaną pieluchą, dzięki której jazda jest wygodniejsza, a ryzyko otarć mniejsze.

Related Post