Kupujemy damski rower

jaki rower damski

O ile kupno roweru męskiego w większości przypadków nie stanowi większego problemu, to już rowery damskie potrafią niejednokrotnie spowodować bardzo poważne problemy zarówno w sklepie, jak i na późniejszym etapie użytkowania z powodu wyboru źle dopasowanego egzemplarza. Na co zatem zwracać uwagę podczas kupowania takiego rodzaju roweru?

W czym tkwią różnice?

Problem w wyborze pomiędzy rowerami męskimi a damskimi tkwi przede wszystkim w nieznajomości podstawowych różnic pomiędzy nimi. A są one bardzo wyraźnie wpływające na jakość i komfort korzystania z danego roweru.

Bike Cyle Bicycle Fashion Fashion Model Woman

Podstawową różnicą jest oczywiście ścięta górna belka ramy, która ma ułatwić wsiadanie. Dodatkowo rower damski posiada nieco większe siodełko i nieznacznie szerszą kierownicę. Wynika to wszystko z różnic anatomicznych.
Dodatkowo rowery dla kobiet są produkowane z nieco lżejszych i cieńszych ram, aby całość konstrukcji była lżejsza.

Co będzie powodował zły wybór?

Oczywiście wybranie złego roweru będzie miało spore konsekwencje podczas jego użytkowania. Będzie to po prostu bardzo niewygodne, ponieważ rower męski będzie źle dopasowany, a także będzie wyraźnie cięższy.
Z tego powodu negatywnie odbije się to na komforcie, a także, a może przede wszystkim na bezpieczeństwie jeżdżenia na takim rowerze. W końcu razem w brakiem komfortu idzie mniejsza stabilność i mniejsza kontrola, co w przypadku pojazdu mogącego poruszać się po drogach i w ruchu ulicznym, może być bardzo niebezpieczne.

Related Post