Jak się pakować do bagażników rowerowych?

Rowerzyści, którzy mają ambitne cele i chcą zjeżdżać setki kilometrów stają zawsze przed poważnym problemem. Dotyczy on bagażu, z którym w przypadku roweru zawsze jest kłopot. Nie można nie zabrać go w ogóle, gdyż bez pewnych artykułów w drodze nie można sobie poradzić. Zbyt duży bagaż jest natomiast przeciążeniem, które zniechęca do jazdy.

Umiar w pakowaniu
Na pewno dalekie podróże rowerowe nie są wskazane dla osób, które muszą zabierać ze sobą zawsze nadmiar bagażu. Nie dadzą sobie rady również z pewnością ludzie przyzwyczajeni do dużej wygody w drodze. Wyprawa rowerowa wymaga zawsze rezygnacji z jakiś większych wygód. Ponadto, konieczne jest też bez cienia wątpliwości posiadanie umiejętności pakowania.

Przede wszystkim, trzeba zawsze zachować umiar w pakowaniu. Nawet jeśli bagażniki rowerowe są bardzo pojemne i można by było w nich zmieścić właściwie wszystko, absolutnie nie można tego robić. Problemem rowerzysty nie jest bowiem brak miejsca na bagaż, gdyż miejsce zawsze się znajdzie, kłopotliwa jest jedynie jego waga. Stąd też nie można na przykład zabierać zbyt dużego zapasu ubrań. Wystarczy po jednej sztuce koszulki i spodni na zapas. Do tego przyda się na pewno również składana kurtka przeciwdeszczowa. Warto zabierać rzeczy jak najmniejsze i najlżejsze, tak aby podróż była przyjemnością, gdyż przecież w wyprawy rowerowe wyrusza się właśnie dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Related Post