Czy opłaca się kupować używane rowery męskie?

Za nowe rowery męskie przeważnie trzeba zapłacić przynajmniej te kilka tysięcy złotych. Osoby, które nie dysponują takimi pieniędzmi, a mimo wszystko chciałyby sięgnąć po tego rodzaju pojazd, zaczynają zastanawiać się nad inwestycją w używany produkt. Czy będzie on jednak dobrym wyborem?

Największym minusem rowerów używanych jest to, że nie da się zupełnie dokładnie ocenić ich rzeczywistej jakości. Sprzedawcy niejednokrotnie ubarwiają opisy produktów, byleby tylko zainteresować nimi potencjalnych klientów. Kłamią na temat jakości poszczególnych części i ich ogólnego zużycia. O ile doświadczony kolarz dość szybko dostrzeże w ogłoszeniu te fałsze, amator kolarstwa najprawdopodobniej zaufa sprzedawcy na słowo i tym sposobem wyda pieniądze na produkt kompletnie bezwartościowy.

Używane rowery męskie (https://www.dobrerowery.pl/rowery) zwykle nie posiadają żadnych gwarancji. Najgorszą decyzją będzie kupienie ich przez Internet. Człowiek nie ma wtedy możliwości sprawdzić takiego roweru na żywo, przyjrzeć się jego częściom i dokonać ich samodzielnej oceny. A zdjęcia zwykle są po prostu przekłamane. Sprzedawcy nieraz wykorzystują bowiem te fotografie, które robione były na świeżo po zakupie roweru. Obecnie może on wyglądać i działać zupełnie inaczej.

Jednym z największych minusów rowerów używanych jest jednak brak gwarancji. Za naprawę każdej usterki ich nowy właściciel sam będzie musiał zapłacić. Nie skorzysta z darmowego serwisu.

Related Post