Czy jazda na rowerze jesienią jest możliwa?

Choć w czasie lata trudno jest w ciągu kilku minut nie spotkać choćby jednego rowerzysty mknącego po ścieżce rowerowej, to gdy tylko lato mija i nadchodzą nieco zimniejsze, jesienne dni, liczba rowerzystów drastycznie maleje. Czy oznacza to zatem, że jazda na rowerze w czasie jesieni jest zupełnie niemożliwa?

Rowerem w deszczu

Odpowiedź na to pytanie jest jednak inna, niż by można było się spodziewać. Jazda na rowerze w czasie jesieni jest możliwa, lecz wymaga to stosownego przygotowania, aby była odpowiednio komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Nie można w końcu ot tak wsiąść na rower, jak to miało miejsce w czasie lata i pedałować przed siebie gdzie oczy poniosą.
W czasie takiej pogody niezbędne jest przede wszystkim odporna na wodę kurtka rowerowa na jesień. I choć kurtki rowerowe to standard wśród rowerzystów, to jednak mało która z nich jest odpowiednio dobrana, a przy tym zapewniającą wszystko to, co rowerzyście jest potrzebne.


Kurtka ta musi w sobie łączyć kilka cech. Przede wszystkim musi być wodoodporna, aby nie przepuszczała deszczu. Musi być odporna na niską temperaturę, aby nie wychodzić organizmu, lecz także musi być odpowiednio przewiewna, aby odprowadzała powstały w trakcie jazdy na rowerze pot z ciała. O ile tylko rowerzysta wyposaży się w taką kurtkę, co wbrew pozorom nie jest wcale tak trudne, może z powodzeniem jeździć nawet do czasu wystąpienia pierwszych opadów śniegu.

Related Post