Czy istnieją buty mtb na zimę?

buty MTB

Każdy fan sportów rowerowych wie, jakim wyzwaniem jest jazda zimą na dwukółkach. I nie chodzi o śnieg, bo i latem zdarza się deszczowa pogoda. Największym wrogiem jest mróz, a najbardziej narażonymi częściami ciała – stopy i palce u rąk. Jak chronić się przed chłodem?
W wypadku niewielkich mrozów, a także słoty dobrze sprawdzają się ochraniacze na buty. Te można dostać w wersji wodoodpornej lub prostego ocieplacza zakładanego na buty MTB. Niestety większość takich ocieplaczy nie chroni przed dużymi mrozami. Dlatego producenci oferują inne rozwiązanie.

buty MTB

Zimowe buty SPD MTB

Stworzone specjalnie z myślą o bike’rach, którzy nie rezygnują z jazdy nawet w czasie surowej zimy, charakteryzują się grubą, często wyższą cholewką z dodatkową warstwą izolującą. Dzięki dodatkowej warstwie ocieplającej i wiatroszczelności dłużej utrzymują ciepło stóp.
Dodatkowo konstrukcja butów pozwala uniknąć dostania się wody czy śniegu do wnętrza. Jak każde buty SPD tak i buty MTB na zimę umożliwiają założenie standardowych ochraniaczy na obuwie. Dzięki temu przy wyjątkowo uciążliwych mrozach istnieje możliwość zastosowania dodatkowego ocieplenia.

Popularne buty rowerowe na zimę

Zimowe wersje butów SPD nie są masowo produkowane, jednak każdy liczący się producent obuwia rowerowego posiada w swojej ofercie taki produkt. Z najbardziej popularnych można wymienić:
– Shimano SH-MW81
– Sidi Diablo Gore
– Mavic Drift
– Specialized Defroster
Dostępne rozwiązania nie należą do najtańszych, ale dobrze dobrane buty będą służyć przez kilka sezonów.

Related Post