Lipiec i sierpień, to dwa miesiące, w których większość osób decyduje się na wyjazd wypoczynkowy. Kierunki podróży są rozmaite – góry, jeziora czy nadmorskie plaże. Niezależnie od docelowej lokalizacji, styl wypoczynku można podzielić na dwa rodzaje. Jedni uwielbiają leniuchować, inni zaś nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywnego wypoczynku. Dla tej drugiej grupy osób doskonałym urozmaiceniem wyjazdu wakacyjnego mogą być wycieczki na rowerze.

Skąd wziąć rower?

Planując aktywny wypoczynek zawsze warto sprawdzić jak w miejscu spędzania wakacji ma się infrastruktura rowerowa. Polska pod tym względem jest ogromnie zróżnicowana, chociaż w coraz większej ilości miejsc powstają nowoczesne ścieżki rowerowe oddzielone od ruchu samochodowego. Istotną kwestią jest także to, skąd wziąć rower. W większości miejscowości turystycznych działają wypożyczalnie, w których modne rowery za odpowiednią opłatą można wynająć czy to na cały dzień czy też na kilka godzin. Alternatywą jest zabranie własnego sprzętu na wakacje.

 

Jak transportować rower?

 

Jadąc samochodem można zabrać ze sobą rower, jednak aby nie uszkodzić sprzętu, trzeba go w odpowiedni sposób zabezpieczyć. O wiele lepszym rozwiązaniem niż rozkręcanie roweru na części i wkładanie go do bagażnika będzie zakup profesjonalnych mocowań rowerowych. Dostępne są mocowania do umieszczenia na dachu samochodu, na haku holowniczym, a także na tylnej klapie pojazdu.

Related Post